Glimt fra krigen i Vennesla

Odd Arild Nordli og Bjarne Grundetjern var invitert til historielaget for å fortelle om 2.verdenskrig sett fra Vennesla. Og med pågående krig i Ukraina var det et alvorlig bakteppe denne kvelden. Og en meget fulltallig forsamling fikk en tankevekkende opplevelse. Underveis i filmen byttet foredragsholderen plass en stund uten at kameraet fulgte med, men lyden er der.

Datering: 2023

Fotograf: Øyvind Bakken


Se også...
Venneslafilm,musikklivet i Vennesla Del 1
Se denne filmen ›
Venneslafilm,musikklivet i Vennesla Del 1

En ny film i samlingen av bygdefilmer som Olav Strandberg samlet inn klipp til og satte sammen for å fortelle bygdas historie. Og nå er det musikklivet det handler om.

Torbjørn, Helga og Georg Viksnes forteller.
Se denne filmen ›
Torbjørn, Helga og Georg Viksnes forteller.

Torbjørn, Helga og Georg Viksnes forteller i samtale med Arne Krogstad 1987.

Venneslafilm, musikklivet i Vennesla Del 2
Se denne filmen ›
Venneslafilm, musikklivet i Vennesla Del 2

Og her følger del 2 om musikklivet i Vennesla. Olav Strandbergs arbeid med å samle filmklipp til glede for bygdefolk. FILMEN HAKKER LITT I STARTEN, MEN DET GÅR OVER.