Arne Eilertsen 92, om sitt brennende engasjement på arkivet og at hans budskaf skal nå de unge. Over 150000 ungdommer har hørt Arnes fortelling og denne kvelden var det 120 ikke fullt så unge tilhørere som satt som tente lys.
Datering: 2024
Fotograf: Øyvind Bakken
Her er første del av tre fra 1950 tallet. Dere vil nok kjenne igjen klipp fra den aller første filmen som ble lagt ut, men mange nye kommer til, og ikke minst gjensyn med kjente venndøler som forteller
I mars 2012 var Tore Robstad hos Vennesla historielag og fortalte om sitt liv i politikken, og litt til. Dette har Arne Krogstad tatt opptak av.
Her forteller Gudmund Sagen i et lydopptak om prosessen rundt bygdas nye kirke som sto klar i 2022. Gudmund sto på sammen med mange andre frivillige for å få til dette etter mange års jobbing. Den gamle kirka fra 1830 hadde vært omtalt som for liten i generasjoner, og ønske om en arbeidskirke som kunne huse aktiviteter av mange slag hadde stått på ønskelista over lang, lang tid, og endelig. Her er historien.