Vennesla nye kirke (lydklipp)

Her forteller Gudmund Sagen i et lydopptak om prosessen rundt bygdas nye kirke som sto klar i 2022. Gudmund sto på sammen med mange andre frivillige for å få til dette etter mange års jobbing. Den gamle kirka fra 1830 hadde vært omtalt som for liten i generasjoner, og ønske om en arbeidskirke som kunne huse aktiviteter av mange slag hadde stått på ønskelista over lang, lang tid, og endelig. Her er historien.

Datering: 2020-tallet

Fotograf: Ukjent


Se også...
Tore Robstad forteller
Se denne filmen ›
Tore Robstad forteller

I mars 2012 var Tore Robstad hos Vennesla historielag og fortalte om sitt liv i politikken, og litt til. Dette har Arne Krogstad tatt opptak av.

Prestegårdsboligen i Vennesla rives
Se denne filmen ›
Prestegårdsboligen i Vennesla rives

I desember 2019 ble prestegårdsboligen i Vennesla revet for å gi plass til ny kirke. Boligen ble bygd på 1940 tallet, og enda en bygning i Vennesla er blitt historie.

Med historielaget på vandring i Øvrebø.
Se denne filmen ›
Med historielaget på vandring i Øvrebø.

Vennesla historielag hadde en fin høstdag 21.september 2012 tatt turen til Øvrebø for å vandre på gamle stier og historien om disse. Arne Krogstad filmet.