Et sårt kapittel i vår historie, fortalt av Odd Arild Nordli på Vennesla historielags møte på VENNESLASTUA torsdag 25.april 2024 til en forsamling på over 100 frammøtte.
Datering: 2024
Fotograf: Øyvind Bakken
Gangveien over Snekkerplassen og inn til Hunsøya. På veien inn blir vi møtt med flotte plakater med bilder og tekst over fabrikkens historie. Det aller siste bildet på vei inn viser til den nye framtida for området. Et flott tiltak som hever turen inn mange hakk! Et flott tiltak.
Her er del 1 fra 1980 tallet av Olav Strandbergs store serie av bygdefilmer som vi har fått lov å dele
Ove Holmquist Arntzen og Øyvind Bakken fra Vennesla Historielag besøkte den spreke hundreåringen, Bjarne Svendsen, i hans hjem i Vågsbygda. 29.11.2023