Sven Olav Stiansen er den andre i Vennesla historielags serie «Dette er ditt liv» i samtale med Ove Holmquist Arntzen, på Venneslastua 29. november 2022. Sven Olav har vært både skihopper, næringsdrivende og ikke minst musiker. I 2023 er det 60 år siden han startet det populære bandet Showmakers. Han er også far til Jorun Stiansen som vant Idol i 2005.
Datering: 2022
Fotograf: Øyvind Bakken
Fra vrak til svane. Ungdommens båtprosjekt i Vennesla. Båten ble bygd i Høllen i 1933, og fram til ca 1980 ble den brukt til fiske. I 1982 fant Arne Bang båten som vrak ved Justøya, Kjøpt av Vennesla kommune og brakt til Vennesla. Der ble den restaurert av arbeidsledig ungdom, og i 1987 var den ferdig. Så ble den i flere år brukt som skoleskip for skolene i bygda.
Del 2 fra 1990 tallet i Olav Strandbergs store samling av filmklipp som ble savnet inn.
Siste torsdagen i mars 2022 var det fullt hus på VENNESLASTUA. Bjørn Robstad var hovedgjest med Dette er mitt liv. Et fantastisk møte med en person som har betydd utrolig mye for så mange, og har en stor plass i bygdas nære historie.