Sven Olav Stiansen er den andre i Vennesla historielags serie «Dette er ditt liv» i samtale med Ove Holmquist Arntzen, på Venneslastua 29. november 2022. Sven Olav har vært både skihopper, næringsdrivende og ikke minst musiker. I 2023 er det 60 år siden han startet det populære bandet Showmakers. Han er også far til Jorun Stiansen som vant Idol i 2005.
Datering: 2022
Fotograf: Øyvind Bakken
Fra tid til annen har historielaget besøk av foredragsholdere andre steder fra denne kvelden på Vigeland Brugs festlokale var det søgnemannen Laurits Repstad som kåserte, og temaet var Spesielle trekk ved kulturlivet i Vennesla i historisk perspektiv.
Vennesla historielag hadde en fin høstdag 21.september 2012 tatt turen til Øvrebø for å vandre på gamle stier og historien om disse. Arne Krogstad filmet.
Arne Eilertsen 92, om sitt brennende engasjement på arkivet og at hans budskaf skal nå de unge. Over 150000 ungdommer har hørt Arnes fortelling og denne kvelden var det 120 ikke fullt så unge tilhørere som satt som tente lys.