Sven Olav Stiansen - Her er mitt liv

Sven Olav Stiansen er den andre i Vennesla historielags serie «Dette er ditt liv» i samtale med Ove Holmquist Arntzen, på Venneslastua 29. november 2022. Sven Olav har vært både skihopper, næringsdrivende og ikke minst musiker. I 2023 er det 60 år siden han startet det populære bandet Showmakers. Han er også far til Jorun Stiansen som vant Idol i 2005.

Datering: 2022

Fotograf: Øyvind Bakken


Se også...
Vennesla nye kirke (lydklipp)
Se denne filmen ›
Vennesla nye kirke (lydklipp)

Her forteller Gudmund Sagen i et lydopptak om prosessen rundt bygdas nye kirke som sto klar i 2022. Gudmund sto på sammen med mange andre frivillige for å få til dette etter mange års jobbing. Den gamle kirka fra 1830 hadde vært omtalt som for liten i generasjoner, og ønske om en arbeidskirke som kunne huse aktiviteter av mange slag hadde stått på ønskelista over lang, lang tid, og endelig. Her er historien.

Strandstien i Vennesla
Se denne filmen ›
Strandstien i Vennesla

4.desember 2020 ble snora klippet til den første infotavla på strandstien i Vennesla. I et ufyselig vær, men likevel et høydepunkt for de som hadde stått for prosjektet. Trygve Jortveit, Rolf Stokkeland, Håkon Honnemyr, Roald Omdal, Hans Gunnar Omdal, Vidar Abrahamsen. I tillegg var kultursjef Arnstein Håkonsen tilstede og åpnet hele seansen. Og ifølge «gjengen» enda en tavle er på beddingen!!

Besteforeldre i skolen
Se denne filmen ›
Besteforeldre i skolen

1980 tallet i Torridal og Vennesla. Fra et skoleprosjekt i Vennesla og Torridal. Laget av Torvald Slettebø på oppdrag for Kirke og undervisningsdepartementet antagelig midt på 1980 tallet. Filmen ble i sin tid vist i beste sendetid på NRK. Torridal historielag har delt denne filmen. Se denne filmen, for her får vi gjensyn med flotte personer som mange av oss kjenner!!