Og her følger del 2 om musikklivet i Vennesla. Olav Strandbergs arbeid med å samle filmklipp til glede for bygdefolk. FILMEN HAKKER LITT I STARTEN, MEN DET GÅR OVER.
Datering: Ukjent
Fotograf: Olav Strandbergs samling
Odd Arild Nordli og Bjarne Grundetjern var invitert til historielaget for å fortelle om 2.verdenskrig sett fra Vennesla. Og med pågående krig i Ukraina var det et alvorlig bakteppe denne kvelden. Og en meget fulltallig forsamling fikk en tankevekkende opplevelse. Underveis i filmen byttet foredragsholderen plass en stund uten at kameraet fulgte med, men lyden er der.
Temamøte i Vennesla Historielag 29.januar 2026 Direktør Ole Harald Mykland på Hydro Vigeland Brug AS forteller historien om aluminiumsproduksjonen i Vennesla i årene 1908-2026.
Film del 2 fra 1950 tallet. En ny film fra det store prosjektet til Olav Strandberg. I åresvis holdt han på med innsamling av filmklipp fra hele bygda og som ble til en lang serie som vi har fått gleden av å dele.