Og her følger del 2 om musikklivet i Vennesla. Olav Strandbergs arbeid med å samle filmklipp til glede for bygdefolk. FILMEN HAKKER LITT I STARTEN, MEN DET GÅR OVER.
Datering: Ukjent
Fotograf: Olav Strandbergs samling
Del 2 med filmklipp og intervjuer om sport i bygda. Olav Strandbergs viktige samling av bygdefilmer.
Fra tid til annen har historielaget besøk av foredragsholdere andre steder fra denne kvelden på Vigeland Brugs festlokale var det søgnemannen Laurits Repstad som kåserte, og temaet var Spesielle trekk ved kulturlivet i Vennesla i historisk perspektiv.
Etter at serien om demenskor hadde gått på NRK, tok det ikke lang tid før ildsjeler i bygda satte i gang i Vennesla også, og i juni 2023 avholdt koret bakgårdskonsert på VENNESLASTUA for et fulltallig publikum.