Ei bu til Jørdis

Jørdis Hodnemyr ble 13.12.2022 hedret ved å få sitt navn på en julebod i Julegada i Vennesla. Det kom en bred omtale av alt hun har bidradd med gjennom mange tiår. Vi i historielaget hadde foreslått Jørdis med begrunnelse av at hun har vært med siden starten i 1983, flere år i styret og også leder av laget. I 20 år har hun pratet til alle bygdas 3.klasser i programmet fra Ull til klær som vi har filmet tidligere og også ligger i filmarkivet. Vi er stolte av å ha Jørdis med på laget, og legger ut film fra utnevnelsen.

Datering: 2022

Fotograf: Øyvind Bakken


Se også...
Marta Einstabland
Se denne filmen ›
Marta Einstabland

21.januar 1987 var Sylvi Egelandsaa og Arne Krogstad på besøk hos Marta Einstabland for en prat, og her har dere den.

Bjarne Svendsen 100 år
Se denne filmen ›
Bjarne Svendsen 100 år

Ove Holmquist Arntzen og Øyvind Bakken fra Vennesla Historielag besøkte den spreke hundreåringen, Bjarne Svendsen, i hans hjem i Vågsbygda. 29.11.2023

Jazz på Løa
Se denne filmen ›
Jazz på Løa

Vennesla har hatt mange dyktige musikere, og mange har holdt på i flere 10år og er fortsatt aktive. Så da er det flott å kunne ta en tur tilbake til gamle Løa en gang på 90 tallet, nærmere bestemt 1998. Fra venstre på gitar Rolf Holmquist Arntzen, Trombone Steinar Robstad, trommer Kai Gunnufsen, trompet Roald Olsen, bass Ole Louis Lilløy, og solist Bente Worren Larsen.